“Jura Podnieka studija ir godalgota filmu un multimediālo risinājumu producēšanas kompānija ar vairāk kā 20 gadu pieredzi, kas nodrošina pilnu ražošanas ciklu, sākot no izpētes līdz filmešanai, montāžai un skaņas apstrādei.”

isiteasytobeyoung_poster-2.jpg

 

Vai viegli būt jaunam?

Dokumentālā filma, režisors Juris Podnieks, 1986

 

Filma atklāti un emocionāli stāsta par jauniešiem, kuri meklē savu vietu dzīvē. Filma iegūst īpašu skaudrumu ar to, ka tajā atklājas padomju iekārtas uzspiestā bezjēdzība un liekulība. Filmas varoņi ir jauni cilvēki, kas brīvi runā par sabiedrībā azliegtām tēmām – karš Afganistanā, narkotikas, panki, Krišnas apziņas kustība. Amatierkino režisors veido filmu par saviem vienaudžiem un rāda nāvi, kas sastopama ik uz soļa, sešpadsmitgadīga meitene gatava izlēkt pa logu, jo viņu apvaino zādzībā, jauna māmiņa satraukusies par sava bērna nākotni pēc Černobiļas avārijas, jaunietis tiek bargi sodīts čekas organizētā paraugprāvā par vilciena demolēšanu – šie dažādie likteņi veido filmas dramaturģiju, kas sākas ar rokkoncertu Ogrē un beidzas ar gados jauno Afganistānas kara veterānu dzīves atziņām.
Filma „Vai viegli būt jaunam?" ir absolūts fenomens. Tā atdzīvināja interesi par dokumentālo kino, un tās skatītāji skaitāmi simtos miljonos. Filma izrādīta vismaz 85 valstīs.

 

Scenārijs  Ābrams Kleckins, Jevgēņijs Margoļins, Juris Podnieks

Režisors  JurisPodnieks

Operators  KalvisZalcmanis

Komponists  MārtiņšBrauns

Skaņu režisors  AnrijsKrenbergs

Montāžas režisore  Antra Cilinska

Režisora asistents  Aleksandrs Demčenko

Skaņu operators  Gunārs Netrebskis

Filmas direktore  Baiba Urbāne

Garums 78 min

 

 

Skaties filmu

Piedāvājam filmu iegādāties Vimeo vai Shortcut

JPs vimoe