“Jura Podnieka studija ir godalgota filmu un multimediālo risinājumu producēšanas kompānija ar vairāk kā 20 gadu pieredzi, kas nodrošina pilnu ražošanas ciklu, sākot no izpētes līdz filmešanai, montāžai un skaņas apstrādei.”

jelgava94_670.jpg

JELGAVA '94

Spēlfilma, režisors Jānis Ābele, 2019

 

1994. gads Jelgavā kļūst leģendārs ar izbēgušajiem cietumniekiem. Pasaulē jaunieši steidz pielūgt mirušo Nirvanas solistu Kurtu Kobeinu. Bet vietējās skolas devītās klases skolnieks Jānis ar zubra līmeņa mācību sasniegumiem cenšas būt neviena nepamanīts.
Tomēr iemīlēšanās klasesbiedrenē Kristīnē un nejauši iegūtie draugi Nāve un Zombis neatgriežami aizsāk jaunu lapaspusi Jelgavas tīneidžera dzīvē – ir jāspēlē grupā, jāklausās metāls, vajadzīgas īstās drēbes un galu galā līdz asarām jānoved skolotāji un vecāki. Tas ir laiks, par kuru pieaugot, ļoti iespējams būs kauns, bet tikpat iespējams tas izrādīsies pats labākais dzīves periods.

Filma veidota pēc Jāņa Joņeva romāna «Jelgava 94», kas saņēmis vairākus apbalvojumus, no kuriem nozīmīgākais bija 2014.gada rudenī saņemtā Eiropas Savienības Literatūras balva, ko piešķir jaunajiem Eiropas rakstniekiem. Romāns ieguvis trešo vietu Bērnu žūrijas 15 gadu veco lasītāju vērtējumā, un 2014.gadā saņemta Literatūras gada balva nominācijā «Labākā debija», bet 2015.gada septembrī Joņevs par savu romānu ieguva AKKA/LAA balvu «Autora balva 2015».

Filma veidota, pateicoties Nacionālā Kino centra un Jelgavas pilsētas pašvaldības atbalstam. Paldies par atbalstu arī Fortum Latvija un Latvijas Zaļais Punkts!

Režisors Jānis Ābele

Scenārija autors Matīss Gricmanis

Operators Aigars Sērmukšs

Producente Antra Cilinska

Lomās Bruno Bitenieks, Alekss Tauriņš, Endijs Žuks, Elizabete Zviedre, Ieva Puķe, Andris Keišs, Elīna Vaska, Guna Zariņa un citi. 

 

FILMAS FACEBOOK LAPA

IMDb

Saistītie raksti

Skaties filmu

Piedāvājam filmu iegādāties Vimeo vai Shortcut

JPs shortcut-2